Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rubrika bude sloužit k informacím pro účastniky Dogtrekking- maratonu na PUSTEVNÁCH

10. 4. 2006

ObrazekPřihlášky na poslední chvíli ve všech kategoriích jsou možné už jen na tel .732 60 85 65

26.4.Poslední informace o trati:Dnes se pohybovala teplota na Pustevnách po celý den okolo 11-13*C.Dole pak v Ostravě bylo po celý den velmi teplo 22-25*C!!Podobná situace se dá čekat i v sobotu,je to škoda,ale zase pro psy idealní teplota.Doporučuji si přibalit zimní doplňky a hlavně bundu do deště.Pustevny bývají vlídné,ale i kruté nepodceňujte je!!!je tam vždy chladněji než dole,celá trasa se pohybuje v 1000-1200m.n.m.!!!!všude leží mokrý,ale schůdný ušlapaný sníh.Pokud by vyšlo počasí bude to nevšední zážitek na sněhu a kvalitní příprava na Jesenický dogtrekking příšti týden.

Od zítřka už budu jen na tel. 732 60 85 65,budu vyznačovat trať.

Předpověď počasí nevypadá úplně příznivě.Poslední informace z trati přibudou dnes večer.Na celé trati leží ušlapaný mokrý sníh!!!do 40cm.

25.4.58 přihlášených

Dnes se objevilo v info. o provozu lanovky Raztoka-Pustevny: 25.4.-28.4.revize na lanovce provoz zastaven,v sobotu by měla normálně v 8.00hod.být v provozu,v odkazech je kamera Pustevny,při kliknutí na video dole pod obrázkem poběží info o provozu lanovky.

24.4.Od čtvrtka 27.4.okolo 10hod. už nebudu moci být ve spojení přes pc,budu už na Pustevnách ,sice tam budu mít pc,ale není tam možnost připojení.Budu na tel.732 60 85 65

Informace pro závodniky,kteří přijedou vlastním autem: 200m pod Pustevnama je velké centrální parkoviště(placené asi 50,- na den)dál je zákaz,pokud chcete přijet až k chatě Šumné stačí říct obsluze že jedete na závody k chatě Šumná,nebo na ubytování.Nebo si tam auto nehte.Parkoviště je hlídané.

Ostatní si opravdu předem zajistěte a zvažte dopravu na Pustevny!!!Vsobotu jede nahoru z Rožnova jen jeden autobus v 8.15hod.V pátek je víc  možnosti dostat se nahoru i z Frenštátu p.R. autobusem do Raztoky 5km a pak buď sed.lanovkou 20min.(pes povolen,ale nedoporučuji,lanovka je vysoko nad zemí)jezdí co druhou hodinu od 8.00hod. do 16.00hod.a nebo pěšky 5,6km po silnici 12%stoupání,posledních  2,8km 20-40cm sněhu!!!Dá se jít i pod lanovkou po modré značce je to bez sněhu ,ale dost ,,vostrý",ale i krátky asi 2,5km.

23.4.57 přihlášených

Dnes jsem proběhával trať na Pustevnách a něco nafotil.Když jsem nahoru vyběhl bylo nádherně jasno 18-20*C!!!Vypadalo to na opalovačku,najednou se zatáhlo a daleko na hřebenu mě chytla bouřka a hustý déšť.To jsou prostě PUSTEVNY.Na celé trati leží sníh!,ale boří se jen 5cm a není to tak hrozné jako v Krušných horách.Ti co to půjdou to budou mít v pohodě.Kdo poběží tak se musí připravit na trochu horší záběr nohou a taky na  horší časy než v předchozích ročnících.Je 100%jasné že traťový rekord nepadne!Pokud bude v sobotu jasno a teplo bude to super zážitek na sněhu,dneska jsem běžel jen v krátkem tričku a trenkách ve 20*C po sněhu a to se tak často asi nebude opakovat. Docela to i opaluje:-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

21.4.V pátek 28.4.večer(upřesním)proběhne rozprava k trati.Pro ostatní, kteří přijedou až v sobotu (asi většina) bude hlavní rozprava v 10.30 před startem.

Doporučená výbava,která se osvědčila:

Ledvinka s láhvi a vodou stačí do 0,5l+něco malého na zub. 

Doporučuji si připravit misku pro psa,která bude umístěna do depa.

Občerst. stanice budou:8km,25km,34km.kde bude občerstvení od pořadatelů(viz propozice)a kde si můžete připravit cokoliv vlastního pro sebe i pro psa.(třeba i něco z oblečení)vše bude hlídano.Vše upřesním na rozpravě.

POZOR!!!

Z Rožnova p.R. jede v sobotu 29.4. autobus na Pustevny jen v 8.15hod. je tam v  8.58hod. je to 22km a stojí 30kč.Jiný spoj tam do 11hod z Rožnova nejede!!Našel jsem to na IDOSU,kdo by si to chtěl ověřit musíte do vyhledavače napsat: prostřední bečva,,pustevny konečná.Otázka je kolik lidí se psem pustí řidič do autobusu???Každopádně je lepší jet vlastním autem nebo se s někým domluvit.Ještě budu hledat jinou variantu,když tak dám vědět do 23.4.

Spojení v pátek 28.4.      8.15  *  12.15 *   14.20 vždy z autobusového nádraží hned vedle vlakového.Autobus jede něco málo přes 40min. na Pustevny.

21.4. AKTUALNĚ Z TRATĚ:

Na Pustevnách se teď přes den pohybuje teplota okolo 10*C všude většinou leží na trati sníh do 30cm,ale ušlapaný a neboří se jako v Kruškách,rychle to taje,takže je šance že bude více míst bez sněhu.V neděli si proběhnu trať a nafotím  co nejvíc míst po trati a vyjádřím se k povrchu.

Jinak v odkazech je kamera Pustevny a snímá přímo z mista startu a dále jsou tam co hodinu nové  fotky s teplotou vzduchu.Loni se teplota pohybovala při závodě okolo 15-20*C a bylo jasno.Podle předpovědí to letos vypadá podobně,ale nechci to zakřiknout.Doporučuji si vzít sluneční brýle ,protože bude hodně míst na trati kde se bude odrážet slunce od sněhu a je to nebezpečné na oči.

K závodu je možno se příhlásit i po uzávěrce !!!!

Závod se stává mezinárodní,2Slováci,5Poláku.

Na startu se sejdou:

1.MISTR SVĚTA ,1MISTR EVROPY,2MISTŘI REPUBLIKY v různých běžeckých disciplínách.

21.4.K dnešnímu dni je přihlášeno ve všech kat55 závodniků.

Všem se omlouvám za výpadek na stránká,ale po příjezdu z Krušných hor mě odešel počítač a podařílo se m  ho zprovoznit až dnes ráno.

Kdo ještě má zájem o ubytování na Pustevnách?

Seznam žádostí o ubytování:                                                     Ti všichni to mají už  zamluvené.Kdo se nenašel na seznamu ozvěte se nejpozději do 23.4.

1.Procházková     1+0

2.Komedová        3+3

3.Kubr                  1+0

4.Kazda                3+3

5.Čiperová           2+1,5:-)

6.Záv.z Polska     5+0

7.Marková            2+2

8.Urbanová           3+3

Od zítřka do pondělí odjíždím do Krušných hor,takže až v úterý budu znovu k dispozici.

11.4. 14,00hod. Přihlášeno 46 závodniků.

Startovka: k dnešnímu dni je přihlášeno 41startujících.

Prozatím na trati leží okolo 30cm,ale většinou se jedná o ušlapaný a tvrdší sníh.

Závod se stává mezinárodní,na startu se představí pět Poláků.

Dnes se přihlásil MISTR SVĚTA v běhu na 100km v silničním běhu v kat.nad 50let Miroslav Osladil,který bude premierově pokoušet běh se psem.

Kdo se bude chtít přihlásit na poslední chvíli,bude mít možnost 16.4.na Krušnohorském D.T.kde budu startovat.Jelikož poslední dny přijmám asi 5přihlášek deně,takže nevím kdy se může naplnit stav 100startujících.Nechci tím nikoho strašit,ale opravdu víc závodniku trať nepojme.

Častý dotaz je:Jestli je závod klasický dogtrekking nebo běh?Je to klas. D.T. většina startujících půjde nebo zvolí střídavé tempo chůze+běh.Navíc odpadává starost s povinou výbavou,je to pro pohodlí závodníků.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Autobus- spojení

(Roman/HOLKI, 9. 1. 2009 21:55)

Ahoj Láďo,
Zadej toto na idos:
Prostřední Bečva,,Pustevny konečná

Musíš tam dát ty dvě čárky.Přesně to opiš.Ono to pak zlobí na idosu.Jinak 11.1.2009 tuto neděli pořadáme závod na Pustevny 13,6 km.Vše najdeš na www.beskydcup.estranky.cz
Po závodě jsou pak sochy z ledu a program ,,LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ" Ahoj Roman

autobusové spojení na Pustevny

(Láďa, 9. 1. 2009 20:11)

Zdravím mohl by mi prosím někdo poradit v kolik jezdí v sobotu autobusy z Prostřední Bečvy (Zavadilka) na Pustevny??? Marně to hledám na Idos,ale nějak se mi nedaří.Zadávám cílovou stanici Pustevny konečná,ale marně.Děkuji za rada Láďa

Mám to!

(Logani, 25. 4. 2006 15:37)

Tak už to vidím na mapě KČT 96, je tam vyznačena chata Šumná i hotel Tanečnice. Mě totiž zmátl vyhledavač na seznamu, který mi našel jinou chatu Šumná, ale ta je na úplně druhý straně od Prostřední Bečvy, čili po hotelu Tanečnice vidu ani slechu. Teď už dokonce vidím název Pustevny, takže jsem úplně orientovaná a spokojená. Čavec v pátek! A zlom organizátorský vaz!

Spojení

(Roman, 25. 4. 2006 13:58)

Ahoj Lenko,
Šumná a hotel Tanečnice jso na jednom místě 100m od sebe.Rozprava bude u Šumné nebo ve vnitř.Není to vesnice,jsou to chaty a hotely na hřebenu kde přijedeš 10km stoupání 12% z Prostední Bečvy.Na horu přijedeš a jako první je chata Šumná.Podle automapy se musíš hlavně dostat do Prostř.Bečvy a pak Tě dobré značení navede do leva na Pustevny je to 10km z Bečvy.Asi pojedeš od Prahy: Val.Meziříčí-Rožnov-Dolní Bečva-Prostř.Bečva(u motorestu Zavadilka bude směrovka do leva na Pustevny.Už je to lepší:-)))

Místo presence

(Logani, 25. 4. 2006 13:22)

Ahoj Romane, kde konkrétně se bude konat presence a rozprava (a start), v hotelu Tanečnice či na chatě Šumná? A jak se případně od chaty Šumná dostanu k hotelu Tanečnice? Jak se jmenuje přesně vesnice či místo, kde se nachází obě zařízení, je to Prostřední Bečva? Díky za odpověď, jsem z toho trochu zmatená :))

Doprovod?

(Pořadatel, 24. 4. 2006 19:18)

Kamarádka může jít bez problému a nemusí platit startovné,kdyby ale chtěla se přihlásit do kat.Maraton bez psa (start. 150,-)mohla by pomýšlet i na umístění jsou tam v kat. A přihlášené jen 3 ženy,nemusí běžet stačí trať absolvovat.A nebo jako doprovod může jít jen část tratě.budeme se 3krát vracet na Pustevny,ale to řeknu až na rozpravě.

Doprovod?

(Krupičková, 24. 4. 2006 18:33)

Dobrý den, jsem přihlášená na Váš dogtrekking, ale chci se zeptat jestli se mnou může jít kamarádka jako doprovod (bez psa) a pokud ano, tak jestli bude platit startovné?
Děkuji

Ubytování

(Pavlína Procházková, 11. 4. 2006 21:20)

Prosím objednat ubytování z pá na so /bez psa a bez snídaně/. Díky

Ubytování

(B.Roman, 11. 4. 2006 20:08)

Takže ubytování je na Chatě Šumná přímo u startu.
Cena: 180,- 1osoba 1noc
240,-se snídaní
280,-snídaně+večeře
30,-pes na pokoji.
Všem,kteří žádali o ubytování jsem to zajistil.Budu jen chtít,aby mi ještě napsali na kolik noci,za jakou cenu a kolik osob a psů.
Ostatní zájemci mě tady mohou napsat své objednávky,potřebuji to vědět nejpozději do 21.4. do pátku,abych to s vedoucím chaty připravil.

Spojení

(B.Roman, 11. 4. 2006 19:44)

Možností jsou dvě.Buď z Rožnova p.R.autobusem přes Bečvy nebo z Frenštátu p.R.autobusem do Raztoky a pak 5,5km pěšky do kopce (v sobotu nedoporučuji je to dost)nebo lanovkou(se psem moc nedoporučuji).Napiš mě jestli chceš přijet v pá, nebo sob.Na idosu to je.Pokusím se vypsat všechny možnosti spojů na Pustevny v patek i v sobotu,každopádně se musí přijet vlakem do Rožnova nebo Frenštátu.

jak se tam dostat?

(Katka, 11. 4. 2006 19:12)

jak je mozne se do pusteven dostat? auto nepripada v uvahu, takze vlak, autobus...??? jsem z prahy, vubec to tam neznam- jak se to presne jmenuje? idos mi nechce pustevny najit :-).